ساخت سوله 1401

16 فروردین 1401
0 دیدگاه
سوله سبک، مرغداری، گاوداری، دامداری، ورزشی ، سردخانه،
ساخت سوله و تولید آن در پیشبرد اهداف صنعتی و اقتصادی کشورامری بسیار مهم و حیاتی تلقی می گردد.چرا که بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک دولتی یا خصوصی با کمک این سازه بی نظیر توانسته اند ابنیه خود را توسعه و گسترش داده و پیشرفت چشمگیری در عرصه فعالیت خود داشته باشند .در گذشته سیستم های خرپاسازی در ایران بسیار متداول بوده اما هم اکنون سوله سازی به علت دارا بودن مزایای فراوان جایگزین بسیار مناسبی به جای سیستم های قبلی به شمار می رود.در این مقاله قصد داریم تا شما را با ساخت سوله و اجزای آن آشنا نموده و بهترین و مجرب ترین شرکت صنعتی فعال در این عرصه را خدمتتان معرفی نماییم .

سوله چیست؟

نوعی سازه فلزی شیب داراست که بر اساس محاسبات فنی بسیار دقیق و مهندسی شده و با تکیه بر اصول و ضوابط مفاد آیین نامه های خاص طراحی و تولید می شود .سازه های شیب دار یا سوله بیشتر جهت مصارف صنعتی مانند کارخانه ها،انبارها،مرغ داری ها،آشیانه های هواپیما،سالن های ورزشی ،پارکینگ ها،فروشگاه ها و سایر موارد قابل استفاده می باشند .

نکات مهم در ساخت سوله

با توجه به این که ساخت سوله و نصب آن یکی از امور مهم در حوزه صنعت است این فرایند می بایست توسط متخصصین مجرب و با استفاده از متریال بسیار با کیفیت انجام گردد .گروه صنعتی سازه نگار سینا با تکیه بر توان و تخصص اکیپ و مهندسین مجرب و با سابقه خود و با اجرای کاملا تخصصی تمامی امور مربوط به ساخت سوله را در سریع ترین زمان ممکن و به صورت کاملا اقتصادی و با بالاترین کیفیت به سرانجام می رسانند.صفر تا صد ساخت سوله اعم از خاکبرداری،کرسی چینی،آرماتوربندی،قالب بندی و بتن ریزی،فونداسیون سوله و …با قیمتی بسیار مناسب انجام شده و شرکت سازه نگار سینا آماده خدمت رسانی به تهران و شهرهای اطراف تهران و کشورهای عربی همسایه در زمینه مشاوره ،ساخت و تولید و نصب پروژه می باشد.

مزایای ساخت و استفاده از سوله

سوله ها به دلیل دارا بودن اجزای متفاوت و خاص هم چون ستون غیر منشوری و تیرها،رفترها،پرلین ها،استرات،وال پست،مهاربندها،سگرود،سینه بند،پیچ و مهره ها یا جوش ها و سایبان مزایای بی شماری جهت مصارف صنعتی دارند .در واقع طراحی و اجرای قاب ها به دلیل وجود مقاطع غیر منشوری سبب تمایز این سازه از سایر سازه ها گشته است .

طراحی و ساخت سوله می بایست با توجه به مفاد آیین نامه های معتبر نظام مهندسی و حتما به دست افراد توانمند در این زمینه انجام شود .بی توجهی به دو مورد نامبرده سبب متحمل شدن هزینه های گزاف و تضعیف و عدم استحکام و پایداری این سازه می گردد.مهم ترین اطلاعات مورد نیاز برای طراحی و ساخت سوله شامل موارد زیر می باشد:

انواع سوله

انواع سوله بر اساس شکل هندسی شامل مواد زیر می باشد:

تک دهانه

دو دهانه بدون ستون

دو دهانه با ستون مشترک

سوله قوسی

طراحی و ساخت سوله

طراحی و ساخت سوله می بایست با توجه به مفاد آیین نامه های معتبر نظام مهندسی و حتما به دست افراد توانمند در این زمینه انجام شود .بی توجهی به دو مورد نامبرده سبب متحمل شدن هزینه های گزاف و تضعیف و عدم استحکام و پایداری این سازه می گردد.مهم ترین اطلاعات مورد نیاز برای طراحی و ساخت سوله شامل موارد زیر می باشد:

بار برف و نیروی باد

ارتفاع جانبی سوله

شیب مورد نظر سقف

ارتفاع تاج

طول دهانه عرضی

طول دهانه طولی

تعداد قاب های طولی

در صورت نصب جرثقیل محاسبه بار دینامیکی جرثقیل در طراحی سوله می بایست در نظر گرفته شود.

پوشش مورد نظر سقف

ایمنی در برابر نیروی زلزله

مقاوت خاک منطقه

با توجه به موارد نامبرده و ابعاد در نظر گرفته شده برای سوله مهندسین سازه نگار سینا اقدام به طراحی و ترسیم نقشه های اجرایی می نمایند.

مهم ترین و اصلی ترین مرحله ساخت سوله کدام است؟

تعیین ابعاد سوله و تعیین ارتفاع آن از جمله مهم ترین و اصلی ترین مراحل ساخت این سازه استثنایی و کاربردی است .اطلاع دقیق از این موارد در پیش بینی و کنترل هزینه ها و بودجه بندی صحیح مالی نقش بسیار مهم و موثری دارد.موارد نامبرده تاثیر مستقیمی بر روی میزان آهن مصرفی جهت ساخت این سازه دارند و میزان آهن مصرفی نیز بر روی هزینه پروژه تاثیر گذار است .ارتفاع استاندارد سوله با توجه به کاربری پروژه ،فضای مورد نیاز،عرض و شیب سقف و ابعاد برش ورق تعیین می گردد و به صورت معمول و میانگین ارتفاع بیشتر سوله ها در حدود 8 متر می باشد.

مدت زمان مورد نیاز جهت ساخت سوله

شاید شما به عنوان کارفرما این سوال برایتان پیش آمده است که فرایند ساخت و اتمام پروژه چقدر طول می کشد؟پس از عقد قرارداد با شرکت صنعتی سازه نگار سینا دفتر فنی این شرکت وارد عمل شده و طی مدت زمانی کوتاه ،نقشه های اجرایی را آماده نموده و بلافاصله تحویل سالن تولید می دهد.پس از تامین متریال و برشکاری آهن آلات پروژه وارد مرحله مونتاژ و جوشکاری گردیده و در ادامه مرحله تمیزکاری و رنگ آمیزی قطعات انجام می شود .در پایان و بازه زمانی تقریبا یک ماهه نصب سازه در محل مورد نظر توسط تکنیسین های با تجربه سازه نگار سینا انجام می پذیرد. فرایند ساخت و نصب سوله بستگی به تناژ و مشخصات پروژه داشته و این موارد از جمله مهم ترین موارد تعیین کننده مدت زمان مورد نیاز برای ساخت این سازه به شمار می روند.شما پس از مشاوره و با عقد قرار داد با سازه نگار سینابه راحتی می توانید در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نموده و سازه ای بسیار مستحکم و مهندسی شده را در تهران ،اطراف تهران و یا سلیمانیه عراق و سایر کشورهای عربی تحویل گرفته و در محل مورد نظر خود نصب نمایید.

تعیین قیمت ساخت سوله

هزینه ساخت سوله | قیمت ساخت سوله سال 1401
قیمت ساخت سوله. استعلام قیمت سوله : یکی از پارامترهای تاثیر گذار در ساخت وساز سوله و یا ساختمان قیمت تمام شده ان هست . هر سازه و یا ساختمانی
مصالح سوله : مصالح مورد استفاده برای ساخت سوله چیست؟ ... سوله های فلزی را می توان با استیل و یا آلومینیوم های آبکاری شده ساخت.
رهن و اجاره سوله - گاوداری و سایر واحدهای کشاورزی و صنعتی در تهران
حداقل دستمزد کارگران در 1401
سازه نگارسینا با نام طهران سوله سوله یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین شرکت های تخصصی طراحی و ... اگر یک سوله با استقامت بالا نیاز دارید و به دنبال بهترین ابعاد و بهترین روش ساخت

کلام پایانی

شرکت سوله سازی سازه نگار سینا آماده خدمت رسانی جهت ساخت و نصب پروژه در سراسر کشور و ……می باشد.سازه های تولید شده توسط این مجموعه همگی مطابق استاندارد و با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد تهیه و همگی دارای قیمت مناسبی می باشد .اگر می خواهید علاوه بر استفاده از انواع سازه به صورت کاملا ایمن و مستحکم  در زمان و هزینه هایتان نیز صرفه جویی نمایید با خیالی آسوده پروژه های خود را به گروه صنعتی سوله سازی نگار سینا بسپارید.

ارسال دیدگاه