ساخت سوله ارزان 1401

1 تیر 1401
0 دیدگاه
ساخت سوله ارزان یکی از دغدغه­ های اصلی و مهم بسیاری از صاحبان صنایع و کارگاه ­ها می ­باشد چرا که این سازه زیربنای اصلی فعالیت اقتصادی آن­ ها به شمار رفته و علاوه بر این سرمایه­ گذاری آن­ ها در این زمینه می ­تواند بر افزایش بازدهی صنعت آن ­ها تأثیر ویژه و چشمگیری داشته باشد. گروه صنعتی سازه نگار سینا یکی از بزرگترین و معتبرترین فعالان صنعتی است که با استفاده از دانش و تجربه مهندسان با سابقه و متخصص خود و با استفاده از ابزارهای دقیق مهندسی و متریال با کیفیت سازه ­ها و سوله ­های زیبا و منحصر به فردی را طراحی نموده و با کمترین هزینه در اختیار مشتریان خود قرار می­ دهد .چنان چه شما نیز می­ خواهید سازه ­ای مناسب را با کمترین هزینه و به صورت کاملاً مهندسی شده سفارش دهید با گروه صنعتی سازه نگار سینا در ارتباط باشید.

ساخت سوله ارزان 1401

ساخت سوله ارزان آن هم در سال 1401 ممکن است این ذهنیت را در برخی افراد ایجاد نماید که پایین بودن بهای تمام شده یک سوله نشان از عدم کیفیت این سازه است چرا که ما ارزانی­ ها را مصداق بارز ضرب­ المثل هیچ ارزانی بدون علت است می­ دانیم اما بهتر است بدانید بیشتر افرادی که قصد ساخت یک سوله را دارند به دنبال ساخت سوله به ارزان­ ترین روش ممکن اما با بهترین کیفیت می­ باشند.جهت ساخت ارزان­ ترین سوله می ­بایست سوله سبک ساخته شده و میزان مصرف فولاد در آن به حداقل رسیده و کاهش یابد. با توجه به این که سوله سازه­ ای فولادی است و بخش عمده هزینه یک سوله مربوط به اسکلت فولادی سوله می­ باشد می ­بایست میزان مصرف فولاد را کاهش داده بدین منظور برای ساخت سوله ارزان می­ بایست از سوله­ های سبک استفاده نمود.


سوله سبک چیست؟

سوله سبک نوعی سازه فلزی است که سقف آن­ ها به صورت شیب­ دار طراحی و ساخته می شود. این سوله کاربردهای متعددی داشته و بیشتر از آن به عنوان کارخانه­ ها، انبارها، تعمیرگاه­ها و فروشگاه استفاده می­ شود.دهانه بزرگ و سقف شیب­ دار و نصب جرثقیل سقفی از مهم ­ترین ویژگی ­های سوله سبک بوده و این سوله بهترین گزینه برای ساخت سوله ارزان 1401 به شمار می­رود.

سوله دهانه ۱۶ متر سوله طبقاتی
سوله سازی ارزان در تهران

انواع سوله سبک

 1. سوله لوله ­ای
 2. ورقی خود نگهدارنده
 3. سازه­ های چادری

مزایای ساخت سوله سبک

 • هزینه و قیمت پایین این سوله اصلی ترین مزیت آن به شمار می رود. با توجه به کاهش میزان فولاد مصرفی در این سازه قیمت هر متر مربع سوله سبک در حدود 30% ارزان­تر از سایر سوله­ ها می­ باشد.
 • نصب فوری یکی دیگر از مهم ­ترین مزیت این سازه پس از پایین بودن هزینه ­ها می باشد.
 • تولید این نوع سوله در بازه زمانی کوتاه انجام شده و نصب آن فوری می باشد.
 • این نوع سوله قابلیت جابجایی  و تغییر مکان دارد .اتصالات پیچ و مهره این سازه سبب جابجایی آسان این سازه شده است.
 • مقاومت بالا با توجه به این که گروه صنعتی سازه نگار سینا سازه­ های سبک را براساس اصول مهندسی و استانداردهای روز دنیا طراحی می­ نماید بنابراین سوله سبک از مقاومت بالایی برخوردار بوده و قابلیت تحمل بار برف، زلزله و باد را داشته و از پایداری بالایی در این زمینه برخوردار می ­باشد.

علت مقاومت بالای این سازه چیست؟

همان طور که می­ دانید هر ساختمان و سازه تحت تأثیر نیروهای مختلفی قرار دارد و  سیستم های سازه یعنی نیروهای باد، زلزله ، برف و …. از طریق فونداسیون به زمین منتقل می ­شود. بنابراین پی یا فونداسیون بخش مهم هر سازه است که بارها از طریق دیوار باربر و یا تیرها و ستون­ها به آن منتقل می­ شود.فونداسیون در زیر سطح مقاوم و طبیعی زمین قرار گرفته و تمامی اجزای ساختمان اعم از ستون­ ها، دیوارها و سقف ­ها بر روی آن قرار می­ گیرد.


نحوه ساخت سوله ارزان

برای ساخت سوله ارزان عموماً از ترکیبی از فولاد و پروفیل استفاده می­ شود که به آن ­ها ساخت سوله با قوطی نیز گفته می­ شود.در واقع ساخت سوله ارزان یک روش مهندسی است که برای ساخت آن­ ها و ارزان­تر شدن بهای سوله سازی به صورت صددرصدی از فولاد استفاده نمی ­شود.با توجه به همین موضوع سه روش رایج ساخت سوله ارزان شامل موارد زیر می ­باشد:

 1. سوله لوله ای
 2. سوله UBM
 3. سوله خرپایی

که انتخاب هر کدام از موارد نامبرده بر اساس نوع کاربری و نیاز مشتری تعیین می­ شود.


آیا سوله ارزان دارای کیفیت می­ باشد؟

ساخت سوله ارزان و سبک توسط مهندسین معتبر و شرکت­ های خوشنام به صورت مهندسی شده می­ تواند کیفیت بالای سازه شما را تضمین نماید. گروه صنعتی سازه نگار سینا سوله سبک را به صورت کاملاً مهندسی شده مدیریت نموده و در هنگام ساخت سوله ارزان مصرف فولاد را بهینه­ سازی نموده و در نتیجه مقاومت و کارآیی سازه ­های تولید شده توسط شرکت سازه نگار سینا با سوله­ های سنگین برابر می ­باشد.


نحوه تعیین قیمت سوله

برای استعلام قیمت سوله می­ بایست به آیتم­ های مهمی هم چون ابعاد سوله، دهانه سوله و نوع فونداسیون سوله توجه نموده و براساس عوامل نامبرده می ­توان قیمت این سازه فولادی را محاسبه و تعیین نمود.جهت استعلام قیمت روز ساخت سوله 1401 با سازه نگار سینا تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه